Loading...

 

Szerelem, összetartozás, holtomiglan-holtodiglan. Így indul (szinte) minden házasság.

A statisztikai adatok szerint mégis több mint a fele válással végződik. És nem feltétlenül azért, mert elmúlik a szerelem, mert elhal a láng és kihűl a szenvedély. Ahogyan életünk korszakokra és ciklusokra osztható, ugyanúgy két ember kapcsolatában is jól azonosíthatóak azok a pontok, melyek adott esetben válsághelyzetet, krízist idézhetnek elő.

Valójában minden olyan helyzet, amely változást hoz, mélyen érinti a párkapcsolatot és magában rejti a konfliktusok és feszültségek lehetőségét:
- összeköltözés, kezdeti összecsiszolódás
- házasságkötés
- kapcsolat a szülőkkel, konfliktushelyzet
- egzisztenciateremtés
- költözés, lakóhelyváltoztatás
- karrierépítés, munkahelyváltás
- a család bővülése, gyermekszületés - hormonváltozások a terhesség, szoptatás idején
- az anya otthon maradása illetve visszatérése a munkába
- gyermekneveléssel kapcsolatos nézetek
- kamaszkori sajátosságok, nehézségek kezelése
- a gyermek/ek kirepülése
- időskorú szülők gondozása, ellátása
- kiürült házasság, ellaposodott érzelmek
- hűtlenség, megcsalás
- klimaktérium, változókor, hormonváltozások mind női, mind férfi oldalról
- kapuzárási pánik
- nyugdíjba vonulás
- betegségek, veszteségek.

Ismerve ezeket a helyzeteket, tudva a velük járó nehézségeket, felkészülve a megoldásukra, elejét vehetjük a végletes döntéseknek. A házasságok nagy része megmenthető lenne. Vagy ha a kommunikáció elakadt, téves vágányra terelődött, pszichológus segítségével, házasságterápiával kezelhető a konfliktusok döntő többsége. 

Minden házasságban és kapcsolatban vannak hullámvölgyek. Talán az egyik legfelemelőbb érzés visszanézni, együtt, kézenfogva, annak tudatában, hogy ezt az akadályt is leküzdöttük, ismét sikerrel túljutottunk egy fordulóponton, mely tovább kovácsolta az összetartozásunkat.

Persze létezik legvégső eset, amikor már végképp nem menthető a kapcsolat. Ilyenkor el lehet válni. Kulturáltan, békében.

A leggyakoribb és legjellemzőbb helyzetekről ebben a rovatomban olvashat részleteket.

 

A személyes pszichológiai tanácsadás Veszprém megyében jelenleg szünetel, csak online tanácsadásra, Skype terápiára van lehetőség.

Előzetes időpont egyeztetés érdekében hívjon a  +36 30 99 15 651 telefonszámon, vagy

írjon az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre.

Személyes adatainak védelme, információs önrendelkezési jogának tiszteletben tartása kiemelkedő fontosságú számomra. További részletek a Jognyilatkozat és Adatvédelem linken olvashatók.